Szukaj:
ZSB


Finał ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”

W dniach 19-21 kwietnia 2018 roku w Konstancinie Jeziornej odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”. Do konkursu zgłosiło się 5152 uczniów. Eliminacje szkolne wyłoniły drużyny 3-osobowe, które rozwiązywały na czas zadania typu case study.
 
20 najlepszych drużyn przystąpiło do drugiego etapu, w którym uczniowie mieli za zadanie nakręcić film pt. „Mierz ryzyko kursów, czyli jak poruszać się na rynku walut”., umieścić go na stronie internetowej i zmobilizować internautów do głosowania na ich projekt.
 
Internauci wybrali 12 filmów, z których następnie specjalnie powołany zespół ekspertów wybrał 8.
 
Drużyna ZSBiKZ znalazła się w gronie najlepszych. Rafał Antczak, Andrzej Kuźnik i Krystian Szymański z klasy I TGd reprezentowali naszą szkołę w III etapie konkursu.
 
Rozgrywka finałowa opierała się na debatach prowadzonych metodą Karla Poppera. Drużyny popierały lub negowały tezę „Silny złoty wzmacnia polską gospodarkę.” Ponadto uczniowie odpowiadali na pytania testowe, rozwiązywali zadania i podejmowali hipotetyczne decyzje finansowe.
 
Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce pokonując 120 szkół z całej Polski. Nasi uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą, przejawiali duże zaangażowanie i chęć pracy. Zdobyli nowe umiejętności, wyraźnie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu przedmiotów ekonomicznych. Z przekonaniem można stwierdzić, że świat finansów nie jest już im obcy ￿
 
Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Niespodzianką było również zaproszenie do teatru Buffo na musical „Metro”.
 
W przygotowaniach do konkursu pomagały: pani Katarzyna Brzozowicz-Mijalska oraz pani Monika Sekura.
 
GRATULUJEMYsmiley
 
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo