Szukaj:
ZSB


Jak stworzyć zdrową i szczęśliwą relację?

Podczas spotkania młodzieży z Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie z Justyną Czekaj - autorką  bloga "Wilczycą być", które odbyło się 19.10.2018 r., poruszyliśmy temat relacji, a konkretnie tego, co jest potrzebne, aby tworzyć zdrową i szczęśliwą relację.
 
Jak stworzyć zdrową i szczęśliwą relację?
Relacja jest nieodłączną częścią naszego życia. Zdrowa relacja daje nam siłę i pozwala na realizowanie swoim potrzeb, marzeń i celów. Jednak podstawą do tego jest zbudowanie pełnej akceptacji i miłości relacji ze sobą. Taka relacja spowoduje, że będziemy umieli asertywnie stawiać granice osobom, które w jakikolwiek sposób będą próbowały wejść w naszą przestrzeń bez naszego pozwolenia, stosując manipulacje, agresywne zachowania lub wchodząc w rolę ofiary. Będziemy też wiedzieli, gdzie kończymy się my, a gdzie zaczyna świat zewnętrzny. 
Tylko jak stworzyć taką relację? Pierwszym krokiem jest świadomość tego, co czujemy. Nawiązanie kontaktu z naszymi uczuciami, które są reakcją, naszą odpowiedzią na to, co się dzieje dookoła nas. Nasze emocje są posłańcami, którzy przynoszą nam bardzo cenne informacje o tym co się dzieje. Od pokoleń mamy problemy z wsłuchiwaniem się w ciało i łączeniem odczuć z ciała z naszymi emocjami oraz działaniem zgodnie z tym co czujemy. Co więcej, używamy różnego rodzaju mechanizmów, w tym nałogów wszelkiego typu do tego, aby się znieczulić i zepchnąć nasze uczucia do podświadomości, co doprowadza do sytuacji w których nie zauważamy, że pozostajemy w związku i/lub przyjaźni z osobami, które nas odrzucają. Tym samym narażamy się na złamane serce i cierpienie.
 
To było bardzo cenne doświadczenie. Dziękujemy Justyna Czekaj "Wilczycą być"
Katarzyna Chlebowska
Agnieszka Łukomska
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo