Stowarzyszenie ARKA

ul. Budowlanych 6

62-510 Konin

tel. 668 070 407

email: arka@op.plAktualności

Rogożno 2013

    W dniach od 15-19 lipca 2013 roku Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Arka" zorganizowało wypoczynek letni "Rogożno 2013". 


Uczestnicy turnusu to:

     - uczniowie ZSB Konin,

    - uczniowie gimnazjum w Rzgowie,

    - uczniowie szkół podstawowych z Osieczy ,Rzgowa i Biskupic. 


   Program turnusu obejmował :

    - plażowanie,

    - kąpiel w jeziorze ,

    - dyskoteki ,ogniska ,

    - wycieczki rowerowe i autokarowe do najciekawszych miejsc Ziemi Rogozińskiej.

  

   Swój czas uczniom poświęcili :

    - Urszula Kubiak,

    - Joanna Lewandowska,

    - Anna Szczecińska,

    - Arkadiusz Nawrocki.

   Opiekunów wspierała profesjonalna Kadra (psycholog,pedagog oraz inni realizatorzy programu) z Centrum Profilaktyki z Rogożna, realizując przy okazji wypoczynku program wychowawczy i profilaktyczny przez dostarczanie dzieciom doświadczeń społecznych. Wszystkim,co choć w niewielkim stopniu przyczynili się do udanego wypoczynku (także za przysłowiową złotówkę ,przekazaną na ten cel podczas zbiórki publicznej) w imieniu wszystkich uczestników, dziękuję. 

 Urszula Kubiak


Zbiórka publiczna

    Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Arka” w dniach od 23 lutego do    22 marca 2013 r. organizuje zbiórkę artykułów żywnościowych w ramach akcji:

 „Paczka żywnościowa- pomoc na święta”.

Chcesz wspomóc naszą akcję?

Przynieś do świetlicy Zespołu Szkół Budowlanych w Koninie, choć jeden produkt      o przedłużonym terminie do spożycia. Osobami odpowiedzialnymi za odbiór produktów są:

    - p. Agnieszka Łukomska

    - p. Anita Bartoszek

    - p. Katarzyna DębińskaNasza pierwsza akcja „Konińska Gwiazdka 2012”

     Wielu uczniów nie może liczyć na świąteczną paczkę od Mikołaja. W te wyjątkowe Święta jednak nikt nie powinien mieć powodów do zmartwień, dlatego wolontariusze Stowarzyszenia „Arka” ogłosili akcję „Konińska Gwiazdka 2012”.

    Celem jej było przygotowanie paczek dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.  

    Na całość akcji składało się kilka etapów. Pierwszym była zbiórka publiczna do puszek. W wybranym przez nas supermarkecie udało nam się zebrać dość pokaźną kwotę. Pozostałą zasponsorowali nasi Przyjaciele ( umieszczeni na stronie internetowej stowarzyszenia). Kolejnym krokiem był zakup słodyczy, owoców przez członków „Arki” i przygotowanie 35 paczek z atrakcyjną zawartością. Wprawiliśmy w zachwyt nie tylko uczniów ze szkół podstawowych, które nigdy nie otrzymały żadnego świątecznego prezentu, ale i młodzież z Budowlanki. 

    „Jak ja się cieszę, że mogę pomóc i sprawić komuś radość” - mówił jeden z członków stowarzyszenia. Taką radość sprawił każdy z nas wspierając akcję przysłowiową złotówką lub biorąc w niej udział. 

 W imieniu wszystkich obdarowanych z całego serca dziękujemy. 

 Urszula KubiakImpreza plenerowa organizowana cyklicznie przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w "Wieży Ciśnień" i przestrzeni wokół niej w której brało udział Stowarzyszenie ARKA.
Wyniki konkursu na logo

I miejsce - Ochnicka Aleksandra - klasa II D - Publiczne Gimnazjum im. Ireny Sendler w Kramsku (przygotowane pod kierunkiem nauczyciela plastyki Wioletty Ryszewskiej)

II miejsce - Dagmara Piotrowska - klasa IA -Publiczne Gimnazjum im. Ireny Sendler w Kramsku (przygotowane pod kierunkiem nauczyciela plastyki Wioletty Ryszewskiej)

III miejsce - Adam Olesiński - KLasa III technik informatyk ZSB im. E.Kwiatkowskiego Konin

 

wyróżnienia:

Martyna Kosmowska -klasa II C - Publiczne Gimnazjum im. Ireny Sendler w Kramsku (przygotowane pod kierunkiem nauczyciela plastyki Wioletty Ryszewskiej)

Aleksandra Szubert - klasa IICD - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Koninie (przygotowane pod kierunkiem nauczyciela plastyki Bożeny Bielińskiej)

Magdalena Chojnacka -klasa III Technik architektury krajobrazu ZSB im. E.Kwiatkowskiego Konin

Michał Sobczak - Klasa III TGD - technik geodeta ZSB im. E.Kwiatkowskiego KoninPlanowane Działana Stowarzyszenia

Dokument można pobrać w formie dokumentu word po kliknięciu na poniższy tytuł prawym klawiszem myszy i wybraniu opcji "zapisz jako"

"Planowe Działania Stowarzyszenia"
04-12-2012r.

Rusza próbna wersja strony internetowej. Prosimy o wszelkie uwagi i sugestie dotyczące wyglądu, zawartości, stylistyki i treści strony internetowej stowarzyszenia Arka.